ГлавнаяПубликацииНормативные документы

Относительно помощи по беременности и родам и режима работы предприятия

+ 12 385   2013-11-05 23:41:24


ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
від 24.04.2009 р. N 04-06/Ц-68з-98
Щодо допомоги по вагітності та пологах і режим роботи підприємства

Розглянувши Ваше звернення, повідомляємо, що згідно з ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240 допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Відповідно до п. 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266, сума допомоги по вагітності та пологах розраховується шляхом множення денної (годинної) суми допомоги, на кількість днів (годин), які підлягають оплаті.

Це означає, що зазначена допомога виплачується застрахованій особі (працівнику) за робочі дні (години) згідно графіку роботи підприємства, його структурного підрозділу або графіку роботи працівника, якщо такий для нього встановлений, які припадають на період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Для розрахунку допомоги по вагітності та пологах застосовується режим роботи підприємства, або працівника, який був встановлений на момент настання страхового випадку (відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами).

У разі, коли під час перебування застрахованої особи у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, на підприємстві встановлений режим неповного робочого часу, перерахування суми наданої допомоги по вагітності та пологах у бік її зменшення чинним законодавством не передбачено.

Якщо, на момент настання страхового випадку на підприємстві встановлений режим неповного робочого тижня на певний період, який дорівнює частині відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, як це зазначено у Вашому листі, то для розрахунку допомоги за цю частину відпустки застосовується саме такий графік роботи, а для розрахунку допомоги за решту відпустки, застосовується графік роботи підприємства в режимі повного робочого часу.


Заступник директора
 С. В. Буринський
Поделитесь с друзьями:
Сайт родителей Мариуполя

Смотрите так же

Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно …
Постановление № 1836-VIII от 07.02.2017г. | КМ Украины, Действующий
Относительно оплаты помощи по временной нетрудоспособности, беременности и родам
Письмо № 396/0/14-10/18 от 18.01.2010 | Минтруда, Действующий
Об утверждении перечня платных услуг, которые могут предоставляться учебными заведениями, …
Постановление КМ №796 от 27.08.2010г. | КМ Украины, Действующий
О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Украины от 27 …
Постановление КМ №939 от 12.10.2010г. | КМ Украины, Действующий

Отзывы и комментарии

Добавить отзыв

Для комментирования войдите на сайт под своим логином и паролем или зарегистрируйтесь